Ayak Masajı

Günün stresinden ve yoğunluğundan kurtulmak adına uygun bir masaj yaptırılabilir. Yaşamın her anında ortaya çıkan stres zihinsel ve fiziksel yorgunluğa neden oluyor. O nedenle bu yorgunluğu atmak ve vücudu rahatlatmak için iyi bir masaj yapılabilir. Vücutta en çok ihtiyaç duyulan alanlara özel masaj yapılabilir. Günümüzde en fazla tercih edilenlerden bir tanesi de ayak masajı çeşitleridir. Çünkü özellikle de sürekli ayakta durarak çalışanlar mutlaka ayak masajı yaptırıyorlar. Bu masaj vücuda iyi gelirken dikkatli bir şekilde uygulanıyor.

Ayak Masajı Nedir ?

Gergin kaslardaki kan dolaşımını arttırmak için masaj yapılabilir. Özellikle de ayak masajı kasları yumuşatır ve damar yollarını açar. Aynı zamanda en fazla sinir hücresi de ayak tabanlarında bulunur. Dolayısı ile ayak masajı uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman pek çok rahatsızlığı da ortadan kaldırır. Ayak masajının bir diğer ismi de “Refleksoloji” olarak bilinir. Bu hem bir tedavi yöntemi hem de bir masajdır. Ayaklardaki sinir uçlarına baskı yaparak pek çok hastalığın iyileştirilmesi de Çin tıbbi kökenli bir tedavi yöntemidir. Ayaklarda bulunan bazı noktalar pek çok farklı organların da daha iyi çalışmasını sağlar. Ayak masajı sadece ayak sağlığını korumak yerine pek çok organlara da iyi gelmektedir.

Ayak Masajının Faydaları Nelerdir ?

Ayak masajının pek çok önemli yararı vardır. Tarihi Çin’e dayanan ayak masajı tarih boyunca tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Bu masaj ayak ağrılarını geçirmede önemli bir rol oynar. Aynı zamanda pek çok sinir ucu bulunan bu ayak masajı uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Ayrıca Beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile uygun masaj yöntemleri denenebilir. Ağrıyan ve kronik rahatsızlık bulunan ayaklara masaj yapıldığında bu ağrılar geçebilir. Basit masaj teknikleri uzman terapistler tarafından uygulanmalıdır. Rahatlatıcı bir ayak masajı ayakta ve bacaklarda oluşan ağrıları da iyi bir biçimde ortadan kaldırır.

Ayak Masajı Nasıl Yapılır ?

Ayak masajı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Öncelikle ayak masajının yapılacağı kişiler 65 yaş üzeri kişiler olduğunda dikkatli davranılmalıdır. Özellikle de kasların fazla gerilmemesi önemlidir. Ayak masajına ayakların üst kısmından başlanır. Ayakların üst kısmı hafifçe ovulur. Bu sayede kan dolaşımı da hızlandırılır. Bu sayede ayağın ısınması da sağlanır. Aynı zamanda kaslar gevşeyecektir. Bu sayede kas gerginliği azalacak ve ayakların rahatlaması sağlanacaktır. Bu masaj sırasında ayak parmaklarına da masajlar uygulanır.

Seamasaj  Spa Özellikleri

Uzman terapistler tarafından X POWER GYM & SPA aracılığı ile birbirinden güzel masajlar yapılabilir. Özellikle de Beylikdüzü ayak masajı seçenekleri ayak ağrılarını da giderecektir. Bunun yanı sıra ayak tabanlarındaki belli noktalara basınçlar uygulanır. Daha sonrasında ise ayak bilekleri sıkı bir biçimde tutularak sağa ve sola doğru çevrilir. Bu da ayak bileklerinde rahatlama sağlar. Sonrasında ise ayak parmakları da dikkatli bir biçimde ovulur. Masajın bütününde uygun yağlar kullanılmalıdır. Ayak masajında dikkat edilmesi gereken pek çok detaylar var.

Ayak Masajında Kullanılan Masaj Yağları

Ayak masajı yapılırken en önemli detaylar masaj yağlarıdır. Ayak masajları yapılırken öncelikle doğru masaj yağı seçilmelidir. Hem güzel kokulu hem de keskin masaj yağları sayesinde ayaklara uygun masajlar yapılmalıdır. Bu sayede Ayakların altındaki sinir uçlarına baskılar uygulanarak rahatlama ve gevşeme sağlanır. Aynı zamanda parmaklara da uygun masajlar uygulanmalıdır. Ayak masajı sayesinde güzel bir görünüm oluşturulabilir. Ayak masajı için kullanılacak masaj yağları da uygun esanslar ile karıştırılabilir. Bu sayede daha güzel kokulu masaj yağları yapılabilir. Ayrıca beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile uygun masajlar yapılır.