Bali Masajı

Vücudun ve zihnin rahatlaması için her zaman iyi bir masaja ihtiyaç duyulur. Gerek uzak doğu masajları gerek ise klasik masajlar da oldukça etkilidir. Yaşamın stresinden kurtulmak isteyenler vücutlarını ve zihinlerini rahatlatmak isteyebilirler. Bu nedenle de bu masaj türlerinden bir tanesi uygulanabilir. Kasların gevşemesi ve rahatlık sağlanabilmesi için de doğru teknikler ile en iyi masajlar da uygulanabilir. Aynı zamanda Beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile iyi bir masaj uygulamaları yapılabiliyor. Uzman terapistler tarafından doğru teknikler ile birlikte güzel masajlar yapılabilir.

Bali Masajı Nedir ?

Doğu kültüründe en çok kullanılan Bali masajı pek çok kişi tarafından da tercih ediliyor. Bütünsel bir masaj olan bu Bali tüm vücuda uygulanıyor. Vücudun rahatlamasına neden olan bu masaj aynı zamanda zihinsel iyileşmeyi sağlar. Ayrıca bali masajı Çin, Güney Asya ve Hindistan’da da uygulanıyor. Masajı uygulayan uzman terapistler ile benzersiz bir masaj deneyimi yaşanıyor. Balı masajının teknikleri Ayurverda masaj teknikleri ile benzerlik gösterir. 100 yıl öncesinden uygulanan masaj teknikleri günümüze kadar gelmektedir. Masaj yatağında yapılan bali masajı fiziksel ve zihinsel bir rahatlama da sağlar.

Bali Masajı Nasıl Yapılır ?

En çok tercih edilen masajlardan bir tanesi de bali masajıdır. Bu masaj uygulanırken terepatik yağlar ve bitkisel yağlar kullanılır. Bali masajında aromatik yağlar oldukça önemlidir. Masaj yapılırken ciltteki sürtünme hissinin en aza indirilmesi sağlanır. Bu nedenle güzel kokulu masaj yağları kullanılır. Bu masaj esnasında eşsiz bir rahatlama sağlanması hedeflenir. Bali masajı yapılırken odanın kokusu ve ışığı da ayarlanabilmelidir. Hafif bir müzik ve loş bir ışık olmalıdır. Aynı zamanda oda güzel kokmalıdır. Uzman masaj terapistleri tarafından özellikle sırt, omuz ve boyun bölgesine baskı uygulanır.

Bali Masajının Faydaları Nelerdir ?

Bali masajının pek çok yararını saymak mümkün. Tüm vücut genelinde bir rahatlama sağlatan bu masaj sayesinde kas dokuları gevşetilir. Aynı zamanda her cilt tipine uygun bir masaj yağı kullanılır. Güzel kokulu bu masaj yağları sayesinde zihnin de rahatlaması sağlanır. Rahat ve hafif dokunuşların ardından masaj ilerledikçe kuvvetli basınç uygulanır. Böylelikle vücutta derinlemesine bir rahatlama sağlanır. Bali masajında kafaya ve boyuna da yoğurma işlemi yapılır. Bu da hafif baş ağrılarını geçirmede oldukça önem taşır. Bu masajın ardından vücuttaki kan ve enerji akışı da hareketlenir. Bu sayede tüm vücut benzersiz bir rahatlamaya kavuşur.  Bali masajında akupresür ve refleksoloji de harekete geçer.

Bali Masajının Etkileri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Rahatlamak için bali masajı çok kolay bir şekilde uygulanabilir. Aynı zamanda artan kan akışı ile ısınan vücut bölgelerindeki cilt katmanında canlı bir görünüm sağlanır. Düzenli yapılan bali masajı sayesinde zihinsel olarak rahatlama ve psikolojik iyileşme sağlanır.

Aynı zamanda bali masajı kaygı, stres ve fiziksel olarak rahatlama  sağlar. Bunun yanı sıra masajın ardından boyun ve baş ağrıları da hafifletilir. Bu masaj sayesinde yorgun zihinler de hızla rahatlar. Uzman terapistler tarafından yapılan bu masaj sonunda yepyeni bir dinginlik ve rahatlama hissi oluşur. Bali masajı oldukça faydalı ve yararlı masaj türlerindendir.

Güler yüzlü Ve Kaliteli Hizmet Anlayışı

Bali masajı yaptırmak için Beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile en iyi şekilde bali masajı uygulamaları yapılıyor. Alanında uzman terapistler ile birlikte derinlemesine bir masaj deneyimi yaşanacak. Güler yüzlü terapistler tarafından bali masajı isteyen herkese bu masaj yapılıyor. Bali masajının ardından zihinsel ve fiziksel rahatlamalar sağlanıyor. Bu masajın faydaları saymakla bitmiyor.