Klasik Masaj

Günümüzde iş yaşamının stresinden ve yoğunluğundan kurtulmak isteyen pek çok kişi masaj yaptırmak istiyor. Çünkü stres, kaygı ve iş yoğunluğu fiziksel ve zihinsel bir yorgunluğa yol açıyor. Bir süre sonra tüm bu yorgunluklar neticesinde psikolojik olarak yıpranmalar da meydana geliyor. O nedenle iyi bir masaj kaçınılmaz oluyor. Uzman terapistler tarafından yapılan etkili bir masaj fiziksel ve zihinsel bir rahatlama sağlıyor. Tüm bu rahatlamayı sağlamak için Sea Masaj & Spa Masaj Salonu aracılığı ile iyi bir masaj imkanından yararlanılabilir.

Klasik Masaj Nedir ?

Son yıllarda en çok tercih edilen genellikle klasik masaj oluyor. Beş ana tekniği bulunan klasik masaj tüm vücuda düzenli ve sistemli bir şekilde uygulanıyor. Özellikle sırt ve omuz bölgesine yapılan bu masajda vücutta etkili bir rahatlama hedeflenir. Pek çok farklı aroma terapi yağları ile birlikte cilde baskı yapılarak uygulanır. Klasik masajda uygulanan aromatik yağlar da özenle seçilir. Bu yağlar ciltteki ölü deriyi ortadan kaldırır. Aynı zamanda vücuda aşırı baskı uygulanmadan tüm bedeni rahatlatır. Doğru masaj yöntemleri ile birlikte kas spazmları engellenir. Ayrıca bu sayede vücuttaki ödemin dağılması sağlanır.

Klasik Masaj Nasıl Yapılır ?

Çin kültüründe yaklaşık üç bin yıllık bir geçmişe sahip olan klasik masaj teknikleri de oldukça özenlidir. Bu masaja başlamadan önce sıcak bir duş ile ölü deriler vücuttan atılır. Sonrasında ise kişiler masaj yatağının üzerine yüz üstü uzanır. Bunun ardından ise uygulanacak güzel kokulu bir masaj yağı seçilir. Bu yağ öncelikle sırt bölgesine sıvazlanarak uygulanır. Sonrasında ise tüm vücuda eşit düzeyde masaj teknikleri ile bu yağ yedirilir. Uzman bir terapist tarafından profesyonel teknikler uygulanarak benzersiz bir masaj deneyimi yaşanır. Doğru sıralama ile yumuşak ve sert uygulamalar da yapılarak kan dolaşımı arttırılır.

Klasik Masajın Faydaları Nelerdir ?

Klasik masajın uygulamaları oldukça verimli bir sonuç doğurur. Klasik masaj diğer masajlardan ayrılarak isteğe bağlı yağsız da uygulanabilir. Masajın etkisi ile birlikte tansiyon ve kan dolaşımı etkili bir biçimde düzenlenir. Özellikle yoğun ve masa başında çalışan kişiler klasik masaj uygulamalarından yararlanmak isteyebilirler. Bu sayede stres ve yorgunluk hissi ortadan kalkabilir. Aynı zamanda yoğun tempoda antrenman yapan sporcular da belli aralıklar ile klasik masaj yaptırabilirler. Bu sayede günün yorgunluğu giderilerek daha dinç hissetmek sağlanacaktır. Bu sayede masaj zihinsel ve fiziksel bir rahatlama hissi sağlayacak.

Klasik Masaj Neden Çok Tercih Ediliyor ?

Pek çok kişi tarafından klasik masaj çok fazla tercih ediliyor. Özellikle stresli bir yaşamı olanlar ve kaygı bozukluğu çeken kişiler belli aralıklar ile bu masajı uygulatabilirler. Fiziksel ve zihinsel bir rahatlatma sağlayacak olan klasik masaj kan dolaşımını da arttıracaktır. Klasik masaj kan dolaşımını arttırdığı için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde oluşan soğuk algınlığını önlemek için de bu masaj uygulanabilir. Klasik masaj soğuk algınlığını da kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Bu masaj vücut direncini de hızla yükseltecektir.

Klasik Masaj Yağı Nasıl Seçilmelidir ?

Günümüzde pek çok farklı masaj türü bulunuyor. Özellikle klasik masajda da belirlenen yağlar kullanılıyor. Bu yağlar doğru şekilde seçiliyor. Kişinin talebine göre klasik masajda masaj yağları kullanılmayabilir. Ama masaj yağı ile yapılan klasik masaj çok daha etkili olacaktır. Bunun yanı sıra cilt üzerinde temel hareketler de yapılabilir. Tropik çiçeklerin kokuları ve özel meyve kokuları rahatlatıcı bir etki sunar. Bu masaj yağları ile etkili bir spor masajı da yapılabilir.  Bu kapsamda Sea Masaj & Spa Masaj Salonu aracılığıyla etkili bir masaj yapılır.