Relax Masaj

Günümüzde Beylikdüzü ilçesinde bulunan Sea Masaj & Spa merkezi hemen hemen herkes tarafından büyük ilgi görmektedir. En çok talep edilen masaj ise  Beylikdüzü relax masaj olmaktadır. Çünkü Sea Masaj & Spa olarak en iyisi olmaktadır.

Relax Masaj Nedir ?

Bu masaj genelde bir gevşeme masajı olarak bilinmektedir. Bu masaj sırasında terapistler kasların serbest kalması amacı ile limitleri zorlamamaktadır. İlk olarak bir masaj almak ve ya sadece stres seviyelerini azaltmak isteyen kişi için bu masaj her zaman için çok iyi bir seçim olmaktadır. Gevşeme masajı yapılırken kişi kendini rahat bırakmalıdır. Bu masaj genel olarak düzenli bir şekilde bir ya da iki kez özel bir tedavi masajı olarak yapılabilir ve masaj alan kişi için de oldukça iyidir. Sadece tek bir masaj ile kişilerin tüm düğümlerden kurtulabilmesi hiç gerçekçi değildir. Fakat yaklaşık olarak elli dakika içinde kişi çok rahat bir şekle düşecektir.

Relax Masaj Neden Önemlidir ?

Relax masaj günümüzde pek çok sayıda kişi tarafından yaptırılmaktadır. Bu relax masaj çok önemlidir çünkü kişilerin normal yaşantılarında yaşamış oldukları stresi ve gerginliği alıp kişiden tamamen uzaklaştırır.

Relax Masaj Faydaları Nelerdir ?

Bu masaj her şeyden önce kişinin sağlığı için çok faydalıdır. Bir rahatlama masajı olduğu için çok önemli sağlık faydaları bulunmaktadır. Nazik bir şekilde yapılan bu masaj, kişinin derisindeki duyusal sinir uçlarını uyarmaktadır. Bu sayede sinir sistemi yolu ile vücut mesajları iletir ve de beynin endorfini salgılamasına neden olur. Bu salgılar vücudun doğal olan ağrı kesicileri ve vücudun iyi hissetme duygusunu sağlamakta olan iyi kimyasallardır. Bu nedenle relax masaj çok önemlidir. Bu masaj ayrıca kişinin vücudunun parasempatik sinir sistemini uyarır ve böylece kişide belirgin bir şekilde rahatlama sağlar. Bu masaj sayesinde kan basıncı azalarak, kalp atış hızı yavaşlar ve de sindirim aktivitesi çok artar. Gevşeme masajı olan relax masaj ayrıca kan dolaşımını artırarak vücudun atık ürünlerini vücuttan uzaklaştıran lenfatik sistemini de uyarmaktadır.

X POWER GYM & SPA Farkı

Günümüzde sea masaj olarak yaptığımız her masaj aşaması her daim kişinin iyiliği için yapılmakta olup herkes tarafından beğeni, memnuniyet ile karşılanmakta olup tavsiye edilmektedir. Bu nedenle hiç bir tedirginlik yaşamadan X POWER GYM & SPA farkına erişmek mümkündür. Sizlerde Beylikdüzü’nde bulunan bu eşsiz ve benzersiz olan relax masaj keyfine erişmek için mutlaka uğramalısınız.

Relax Masaj Nasıl Yapılır ?

Öncelikle herhangi bir relax masajı daha da rahat yapmak için uygulanacak birkaç konu vardır. Bunlar arasından en önemlisi, tam olarak gerçek randevunuzdan daha önce spaya gidilmesidir. Spada spa küvetleri bulunur ayrıca saunalar ya da  buhar odası gibi odalar vardır ve bunlar dinlenmenize yardımcı olmayı sağlayan olanaklardır. Beyaz giysilerinizi gibi rahatlamak ve de dinlenme salonunda okumak amacı ile yanınıza bir şeyler alabilirsiniz. Bir rahatlama, gevşeme yani relax masajı kişide çok farklı rahatlık tepkileri oluşturabilmektedir. Ayırca bu masaj kişilerin aktif olarak hareket etmesini sağlar. Öncelikle masaj yaptıracak kişiler nefesine ya da terapistlerin elinde bulunan her harekete odaklanmalıdır. Bazı durumlarda dikkat ederseniz bu masaj hem siz hem de masaj yapan kişi için bir meditasyon olur ve daha sa dikkatli bir tedavi şekli alırsınız. Relax masaj yapılırken kişiler tamamen vücudunu masaj yapan kişiye serbest bırakmalıdır. Daha sonrasında zıplamak ya da bazı aktiviteler yapmak yerine dinlenmeye devam edilmelidir. Her daim olduğu gibi, bu relax masaj tedavinizden sonra da bol bol su içmelisiniz.