Thai Masajı

Günümüzde yoğun çalışma temposu ve stres tüm vücudu ve zihni yoruyor. Bu fiziksel ve ruhsal yorgunluğu atmak isteyenler için ise masaj yaptırmak büyük önem taşıyor. Uzman terapistler tarafından yapılan iyi bir masaj yeniden doğuş hissi yaşatabilir. Bu nedenle Beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile en iyi şekilde masaj yaptırma olanakları sunulabilir. Kişisel isteklere göre en iyi gelecek masaj terapisi rahatlıkla uygulanabilir. Bunun için de doğru teknikler uygulanarak uzak doğu masajları yapılıyor. Tayland’a özgü olan thai masajı ise uygulama yönünden diğer masajlardan ayrılıyor.

Thai Masajı Nedir ?

Geleneksel biçimli Thai masajı beden, ruh ve zihnin arınmasını amaçlar. Aynı zamanda bedeni çalıştıran bu masaj büyük de bir rahatlama sağlar. Tayland masajı olarak da bilinen Thai masajı diğer masajlardan ayrılır. Özellikle doğu ülkelerinde thai masajı çok fazla tercih edilir. Bir tür yogaya benzeyen bu masaj Çin’in geleneksel yapıdaki Hint yogasından esinlenir. 2 bin 500 yıl öncesine dayanan teknikler günümüze kadar gelmiştir. Yarı sert bir masaj olan Thai de masaj yağları kullanılmaz. Masaj yapan uzman terapist vücudu esnetirken tüm vücudun gerginliklerden kurtulmasını sağlar. Bu sayede enerji noktalarına da basınç olur.

Thai Masajı Nasıl Yapılır ?

Thai masajı pek çok yönü ile diğer masajlardan ayrılmaktadır.  Özellikle thai masajı içeriğinde masaj yağları kullanılmaz. Uzman terapistler tarafından yapılan masajda vücut gerilirken teknikler uygulanır. Aynı zamanda bu thai masajı yarı sert bir zemin üzerinde yapılır. Thai masajı yapılırken vücut iyice esnetilir. Kol, bacak, boyun, ayak ve ellerin enerji noktalarına baskı uygulanır. Bu nedenle bu hamlelerin ardından bölgedeki kasların rahatlaması ve gevşemesi de sağlanır. Hiç bir masaj yağı kullanılmadan yapılan bu masaj sayesinde vücut hızlı bir şekilde esnetilir. Kaslardaki gevşeme sırasında rahatlama hissi de tüm vücuda yayılır.

Thai Masajının Faydaları Nelerdir ?

Günümüzde thai masajındaki kadar esneme hareketi bir başka masajda yok. Thai masajı Tayland’ın en bilinen ve en çok tercih edilen masajlarından bir tanesidir. Yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler Thai masajını rahatlıkla yaptırabilirler. Çünkü thai masajı ruhsal ve fiziksel bir rahatlama sağlar. Bu masajda uygulanan tüm teknikler vücutta serotonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Serotonin hormonu vücuttaki mutluluğu ortaya çıkartacaktır. Eğer vücutta hissedilen kramp ve ağrı gibi sorunlar varsa thai masajı sayesinde giderilebilir. Aynı zamanda bu masajın ardından vücudun eklem yerleri de daha rahat bir hareket sağlar. Tüm vücudun oldukça rahatlamasını da hızlı bir şekilde ortaya çıkarır.

Thai Masajı Teknikleri İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Thai masajının teknikleri diğer masajlardan çok daha farklıdır. Özellikle Beylikdüzü masaj salonu aracılığı ile en iyi thai masajı hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda bu masajda sırt üstü yatıldığı sırada kol ve bacak bölgesi dikkatli bir şekilde gerdirilir. Yüz yerde yatıldığı sırada uzman terapist tarafından sırt bölgesi ve boyun bölgesi de gerdirilir. Bunun yanı sıra vücudun belli enerji noktalarına baskı uygulanır. Thai masajının bitimine doğru ise genellikle  oturma pozisyonunda çeşitli gevşeme hareketleri yapılır. Ayrıca uzman terapistler kol ve dirsekleri ile birlikte baskı hareketleri de yapabilirler. Bu baskı ve dokunuşlar da kas dokusuna uygulanır.

Thai Masajı Neden Çok Tercih Ediliyor ?

Beylikdüzü masaj salonunda en iyi hizmet veriliyor. Güleryüzlü ve kaliteli bir ortamda profesyonel masajlar uygulanıyor. Özellikle Tayland’ın en önemli masajları arasında olan Thai masajının farklı yönleri de vardır. Thai masajında masaj yağları kullanılmadan esnetme hareketleri doğru şekilde yapılır.